Lhůta na doručení usnesení soudu o exekuci dlužníkovi

7 odpovědí

Dobrý den.
Je možné po tak dlouhé době dostat usnesení na exekuci, která byla rozhodnuta 2005 a doručena 2012? Jaká je zákonem stanovena doručovací lhůta? Pořád bydlím na stejné adrese a 2007-2014 jsem neobdržel žádnou obsílku - až ten 2012. Na tuto exekuci mě též 2012 přišlo soudní zastavení. A nyní 4.4.2014 mi přišla na výše psanou exekuci obsílka, s tím, že mě tato exekuce pokračuje dál.
2012 volal na soud, kde mě bylo ubezpečeno, že se nemusím už ničeho bát, že věc je zastavená.
Děkuji.

Dobrý den. Pokud Váš dotaz chápu dobře, tak v roce 2005 rozhodl soud, že máte splnit povinnost k úhradě dlužné částky. V roce 2012 pak na Vás byla nařízena exekuce, která byla následně zastavena. V roce 2014 pak byla exekuce znovu nařízena. Je-li tomu tak, pak je vše v pořádku. Exekuci lze nařídit i s větším časovým odstupem (7 let). Pokud jste mezitím povinnost k úhradě dlužné částky nesplnil, byla nařízena oprávněně. Protože mi není znám důvod, pro který byla exekuce následně zastavena, nelze posoudit, zda byla v roce 2014 nařízena oprávněně.

Dobrý den, omlouvám se, že jsem to špatně podal. V r. 2005 na mě byla usnesená exekuce ale doručená až v r. 2012 a zároveň ve stejné obsilce, bylo i zastaveni teto ex. z důvodu nesplnéných podmínek, které soud určil oprávnénýmu. sepsat na mé jako povinnýmu movité věci. Povinný takto neučinil a soud na základě. Těchto zjištění zastavil moji věc dnem 3.10.2012 s nabytí právní moci 1.11.2012. Děkuji

Dobrý den. Jelikož uvádíte, že exekuce byla zastavena z důvodu nesepsání movitých věcí, nejedná se o exekuci, ale o soudní výkon rozhodnutí. Pokud byl výkon rozhodnutí zastaven z tohoto důvodu, lze výkon rozhodnutí opětovně nařídit. Není také vyloučeno podat návrh na nařízení exekuce podle stejného rozsudku.

Dobrý den, já bych tenkrát v r. 2005 rád splnil moji pohledávku/bohužel díky tomu, že jsem tuto zprávu měl doručenou až v r. 2012 mě tato pohledávka vyskočila o 14,000 navic/a tak hledám nějakou možnou pomoc. Je faktem, že jsem si způsobil vlastnim lajdactvím problém ale skutečně od r. 2005 - 2012 jsem neobdržel žádné rozhodnutí o soudním výkonu. Dekuji za Vaší komunikaci.

Dobrý den. Pokud Vám byla soudem uložena povinnost platit, měl jste ji splnit ve lhůtě uvedené v rozsudku. V období 2005 - 2012 jste žádné rozhodnutí o soudním výkonu neobdržel, protože jediný pokus o soudní výkon skončil dříve, než mohl proběhnout a jiný se zřejmě neuskutečnil. Ovšem i po doručení v roce 2012 jste mohl svou povinnost splnit a nečekat na exekuci v roce 2014.

Dobrý večer, mám poslední otázku. V roce 2005 byl vydán soudní výkon, který mi byl doručen v r. 2012 s nabytím právní moci taky v r. 2012. JE TO PODLE ZÁKONA ČEKAT NA VÝKON ROZHDNUTÍ 7 LÉT? Jak píšete, že jsem mohl
zaplatit v r. 2012 a nečekat na exekuci! To máte pravdu, jenže oni mi na soudě řekli, že moje pohledávka je zastavena a nemusím se bát a já bohužel nejsem právnická osoba a tudíž nemohl jsem vědět, že mi lžou a na základě toho jsem se dostál na exekuci.

Dobrý den. Doba 7 let je pro doručení usnesení soudu zcela nepřiměřená. Tímto postupem jste ovšem nebyl zkrácen na žádném procesním právu, naopak jste po celou dobu 7 let mohl pohledávku uhradit de facto před zahájením výkonu rozhodnutí, neboť Vám usnesení o jeho zahájení nebylo doručeno (ani fikcí).