Exekuce pro dluh potomka - hrozí zabavení majetku v bytě rodičů (dluh před změnou trvalého pobytu)?

1 odpověď

Dobrý den,
syn má dluhy, od 10/2013 u nás nemá trvalé bydliště, to má na obecním úřadě. Hrozí nám rodičům exekuce? Synovy dluhy vznikly před jeho odhlášením z naší adresy, popřípadě jak se máme proti případné exekuci bránit, jaké kroky máme v této věci učinit?
Může syn v současné době na sebe vyhlásit osobní bankrot? Momentálně je ve vězení v Rakousku, vykradl tam banku a byl odsouzen na 4 roky. Popřípadě, jestli vůbec a kdy to bude možné, po jaké době, doslechla jsem se, že po pěti letech, ale nevím zda od odsouzení nebo od jeho návratu z vězení, jaká je možnost v jeho případě.
Děkuji.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně očekávat výskyt věcí v majetku dlužníka. Pokud by Vás tedy navštivil vykonavatel soudního exekutora, můžete při soupisu věcí namítnout, že nejsou ve vlastnictví dlužníka, pokud budou věci přesto sepsány, můžete do 30 dnů podat u exekutora návrh na vyškrtnutí věcí z exekuce, ke kterému musíte připojit důkazy prokazující Vaše vlastnictví k věcem. Pokud návrhu nebude vyhověno, můžete podat žalobu na vynětí věci podle § 267 občanského soudního řádu.

Ohledně osobního bankrotu: Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce ODKAZ. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce ODKAZ.