Neoprávněné vymáhání dluhu - skutečný dlužník má jiné rodné číslo (koncové čtyřčíslí)

1 odpověď

Dobrý den,
několik let jsou nám zasílány požadavky k uhrazení dluhů, sice na stejné jméno, příjmení, začátek RČ-za lomením - to už asi nikdo nekontroluje. Jedná se o úplně cizího člověka, žijícího na druhé straně republiky. Již jsme přes soud i policii, v místě našeho bydliště upozorňovali na chybu (konec RČ je jiný). Vše všude zaznamenali, ale neustále nám něco chodí, teď jsme se dozvěděli, že jsme v nějakém registru dlužníků.

Je možné se v našem státě nějak dovolat pomoci? Už jsem psala na spoustu míst, ale nikde mi zatím neporadili. /pouze nepřebírat dopisy, odesílat zpět. Můžete nám nějak poradit, co máme dělat? Člověk o kterého se jedná je celostátně hledán za nějaké dluhy- nevím, kdo původně spletl adresu, že vše, co se týká jeho je posíláno nám.
Je nějaké dovolání? Děkuji

Dobrý den. Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce ODKAZ. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce ODKAZ.