Exekutor odmítá srážky ze mzdy a chce peníze složenkou nebo na bankovní účet - proč?

1 odpověď

Dobrý den,
nařízena exekuce na plat. Vzhledem k tomu, že už jednu exekuci na platu mám, tak byla vyčíslena částka 400 Kč, což exekutorovi nestačí, jak mi následně sdělil po telefonu.
Dohodli jsme se tedy že budu posílat částku 2000 Kč. Po dohodě s účetní a mým souhlasem mi odchází zmíněných 2000 Kč na exekuci, což mi přijde jako nejjednodušší systém splátek, bohužel toto jsme si prý nedohodli a mám částku posílat buď složenkou nebo převodem z účtu, ale ne příkazem ze zaměstnání jak uvedl vykonavatel.
Ptám se tedy je opravdu nutné každou částku posílat "sólo", když čísla účtů i variabilní symboly jsou naprosto shodné?

Dobrý den. Podle zákona nelze provádět srážky ze mzdy ve větším než povoleném rozsahu, ani kdyby s tím povinný (Vy) souhlasil. Proto by Vaše jednání mohlo exekutorovi způsobit řadu problémů - musel by Vám splátky vracet, možná by mohl být i kázeňsky popotahován. Proto by bylo lepší, kdybyste splátky opravdu zasílal jiným způsobem, třeba z účtu osoby blízké.