Exekuce na plat, mzdu - exekuce na vrácené daně

4 odpovědi

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, mám exekuci na plat a ten měsíc se mi vraceli daně za rok 2013 a určitou částku si exekuce stáhla z platu a i k tomu celou částku těch daní. Já si myslím že by neměla mi to vzít. Každý rok chodím třikrát darovat krev a říkám si něco mi vrátí na daních a vzala mi to exekuce tak bych vás chtěla poprosit o odpověď.
Děkuji moc.

Dobrý den. Záloha na daň z příjmu hraje podstatnou roli při určení nezabavitelné částky. Přeplatek na dani lze samozřejmě exekučně postihnout, fakticky se jedná o srážku ze mzdy, neboť se jedná o část mzdy, která byla doposud "rezervována" pro úhradu daně. Můžete se obrátit na exekutora se žádostí, aby Vám podle § 288 občanského soudního řádu určil, jaká výše částky měla být za příslušné výplatní období sražena.

Kdybych to neměla ve výplatě a udělala bych si je sama přes finanční úřad děkuji

Jedná se o mzdový nárok.

Děkuji moc