ROZVOD - insolvence/exekuce/výživné

3 odpovědi

Dobrý den,
nacházím se nyní v rozvodovém řízení. Důvodem rozvodu jsou (mimo jiné) dluhy manžela, které mi po dobu trvání manželství zamlčel - sjednal za mými zády půjčky bez mého vědomí, ještě za trvání SJM. Spolu se žádostí o rozvod jsme sepsali u notáře návrh na okamžité zúžení SJM, které již proběhlo. Manžel má však stále větší finanční potíže a nyní uvažuje požádat soud o oddlužení.
Ráda bych se zeptala na následující otázky:
1/ jaký je rozdíl mezi insolvencí na 3 nebo 5 let? Je některá z nich "bezpečnější" co se týče platby výživného?
2/ může chybné zvolení druhu insolvence nějakým způsobem ohrozit platbu výživného?
3/ pokud by soud návrh na oddlužení neschválil, co bude následovat - exekuce?
4/ může exekuce insolvenci "předběhnout"?
5/ existuje nějaká teoretická možnost, že já budu hradit dluhy manžela vzniklé za trvání manželství (navzdory tomu, že máme již zúžené SJM)? Tj. Mohl by mě exekutor kontaktovat i poté, co budeme rozvedeni a něco po mně vymáhat?
6/ jak nastavit platbu výživného, když nebude mít manžel z čeho platit?
7/ co dělat v případě, když nebude placení alimentů v praxi fungovat - jak dlouho čekat a jak poté jednat?
Předem děkuji za vaše odpovědi.