Exekuce pro škodu způsobenou trestným činem - promlčecí lhůta exekuce

1 odpověď

Přišli jsme o byt přes jednu realitní kancelář. Majitel realitní kanceláře nám dluží 1.300.000 Kč. Soudil se, odvolával se, dostal trest odnětí svobody 6 let. Odseděl si tři roky, nyní je propuštěný z vězení.
Kdo hlídá jestli utrácí peníze, jestli pracuje a měl by začít splácet. Podvedl 17 lidí se škodou 12-17 milionů Kč. Policii rok trvalo než ho obvinila a on stihl ještě v té době otevřít novou realitní kancelář a tam podvést další lidi.
Než ho obvinili, tak měl pár parcel, rodiče mají byt i dvouposchoďovou vilu a asi i další příbuzní mají zbytek. Při zatčení neměl žádný nemovitý majetek. Existuje promlčecí lhůta na provedení exekuce?
Prosím o Vaše názory. Díky.

Váš dotaz se většinou netýká exekuce. K promlčecí lhůtě provedení exekuce - promlčení plnění z rozhodnutí orgánu veřejné moci (soudu) se promlčí za deset let ode dne, kdy mělo být podle rozhodnutí plněno. Nařízení exekuce má ten následek, že promlčecí lhůta neběží. Pokud tedy nebude exekuce nařízena do deseti let ode dne, kdy mělo být plněno, jedná se o promlčení práva na nařízení exekuce.