Výše uspokojování nákladů soudního exekutora

3 odpovědi

Dobrý den,
jakou výši (částku či procent) si soudní exekutor může přednostně odečíst na náklady při provádění exekuce srážkami ze mzdy.
Jaký předpis či pokyn určuje právo na procentuální přednostní uspokojení nákladů soudního exekutora. Vysvětlení mi tak pomůže zjistit kolik již bylo oprávněnému zaplaceno na jistině. Jedná se o exekuční řízení z roku 2009.

Dobrý den. Tato výše není určena žádným předpisem. Je ponechána na dohodě exekutora a oprávněného.

Dobrý den.

K předchozímu dotazu (Host 863) prosím o doplnění informace, zda tedy exekutor postupuje v souladu se zákonem, jestliže v částečných převodech (vyúčtování) ponižuje (krátí) vymožené plnění o svojí odměnu cca 15% aniž by o tom uzavřel dohodu s oprávněným. Může tak činit na základě priority přednostního uspokojení exekučních nákladů.
Předem děkuji za odpověď tohoto dotazu.

Dobrý den. Doslovné znění příslušného ustanovení zní: Nedohodnou-li se exekutor a oprávněný jinak, exekutor zajistí po odpočtu nákladů exekuce výplatu celé vymožené pohledávky oprávněnému do 30 dnů od doby, kdy peněžité plnění obdržel. Vymožené částečné plnění exekutor vyplatí oprávněnému, nedohodl-li se s ním jinak, v případě, kdy toto nevyplacené částečné plnění převyšuje částku 1 000 Kč. Postup exekutora je v souladu se zákonem.