Exekuce cizí věci - jak prokázat vlastnictví věci nedlužníkem

3 odpovědi

Dobrý den,
exekutoři odvezli PC mého přítele. Má doložit doklad že je jeho ale učtenka není na jméno, tak jak to má přítel dokázat.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud byla věc zaplacena převodem z účtu nebo kartou, pak lze vlastnictví prokázat výpisem z účtu. Rovněž je možné prokázat vlastnictví držením licence k používání počítačových programů. Pochopitelně můžete prokazovat vlastnictví i svědeckými výpověďmi.

Přítek, pc koupil hotově. Mám poslat doklad poštou o vlastnictví a pc mě potom pošlou zpátky. Tak má přítel okopírovat učtenku a poslat? To by mělo stačit? Děkuji

Pokud jiný doklad o nabytí vlastnického práva nemáte, nic jiného se nedá dělat. Právo k věci ovšem musí uplatnit osoba, které vlastnické právo svědčí. Proto ať přítel pošle návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu. V něm musí uvést exekuční č. j. , označení exekutora včetně adresy úřadu, kdy k soupisu došlo, popis věci, tvrdit své vlastnické právo a uvést k tomuto tvrzení důkazy.