Věřitel souhlasil se splátkami, ale přišla exekuce - co dělat?

1 odpověď

Dobrý den,
01/2014 telefonická domluva s věřitelem: do 2018 splatíme dluh ve splátkách.
Od 02/2014 posíláme každý měsíc částku na účet.
14.4.2014 přišel družce dopis:
"Výzva soudního exekutora ke splnění povinnosti. " Můžeme se proti tomuto rozhodnutí bránit? Veškerá komunikace probíhala telefonicky, ale zaplacené splátky můžeme potvrdit výpisem z účtu. Bohužel se celý týden snažíme dovolat soudnímu exekutorovi, ale nezvedá telefon a nereaguje ani na e-maily. Můžeme se nějak bránit?
Děkuji za rychlou odpověď.

Dobrý den. Pokud jste se na splátkách domluvili s věřitelem, není tato skutečnost důvodem k zastavení exekuce. Exekutor se řídí podaným exekučním návrhem. Jestli věřitel nedodržel dohodu, exekutora se to netýká. Jedinou možností obrany je navrhnout částečné zastavení exekuce ve výši již zaplacených splátek.