Exekuce pro dlužné výživné, alimenty - dotaz do poradny

1 odpověď

Dobrý den, v měsíci 6 v roce 2012 Jsem přišel o práci. zastával jsem jinou práci s s výdělkem na hranici životního minima. jsem rozvedený a soud mi v minulosti určil výši výživného 4 500, -Kč na dvě děti školního věku. v té době jsem tuto částku nemohl splácet proto jsem se obrátil na soud s požadavkem o snížení výživného. mezitím jsem si našel práci zahraničí a vše se protahovalo. matka dětí požádala o zvýšení výživného. takže se zároveň čekalo na první výpisy ze mzdy. mezitím jsem se od dětského lékaře dozvěděl, že mám 3 letá dcerka má cukrovku 1 typu. neléčitelná. zároveň probíhal soud s mým bývalým zaměstnavatelem na který jsem se musel v zaměstnání v zahr. uvolnit, plus tři stání u soudu z důvodu snížení výživného po dobu platební neschopnosti. dvakrát odročeno a jednou zrušeno z důvodu nemoci soudce. uvolňoval jsem se i při poté co mi družka volala do práce, že má dcera má zdravotní potíže. okamžitě jsem jel domu s tím, že dcerka vždy skončila v nemocnici na kapačkách. bohužel, firma u které jsem pracoval se dostala do insolvence a propouštělo se z důvodu nadbytku pracovní síly. v té době jsem dostal předvolání k soudu o výživném. byl jsem nemocen tak jsem na stránkách okresního soudu našel email na který jsem odeslal omluvný email. na email moc nechodím, tak jsem o třech dnech zjistil, že je email adresa nefunkční nebo, že z neurčitého důvodu nebyl doručen. bohužel, bylo již po soudním stání. poté jsem dostal ještě dvě předvolání vždy jsem se dopisem omluvil a požádal jsem o odklad po skončení insolvence zaměstnavatele. měl jsem velké obavy ze další nepřítomnost v práci bych dostal výpověď. byť se jedná o soudní stání. bohužel, již jsem se uvolňoval ze zaměstnání 4krát a to nemusí nadřízený chápat správně. plus uvolňování při zdravotních potížích své dcery. s bývalo manželkou jsem provedl ústní dohodu a věřil, že jej bude tlumočit panu soudci. výživné 2 000, . Kč plus z německa příplatek na děti ve výši 10 000, -Kč měsíčně. nato jsem na poslední jednání odeslal k soudu doklady o mzdě apod. Ať pan soudce rozhodne bez mé přítomnosti. informace odeslány poštou i s omluvou a žádostí o pochopení. Rozhodnutí bez přítomnosti nebo posečkat do skončení insolvence. nikdo řádně netušil, kdy to bude. trvala 3 měsíce. soud rozhodl. byl jsem vyzván jiným soudcem k úhradě rozdílné částky. proti tomu jsem se odvolal v uvedeném termínu. nemohl jsem platit, co jsem neměl. Poté přišel dopis od soudu, s termínem jednání. o několik dní byl tento termín zrušen s tím, že se vše pozastavuje bude nutné vše řešit jinou formou. přišel rovnou exekutor z důvodu zajištění nemovitého majetku. dále byla určena výše výživného na částku 9 000, -Kč. průměr spočítán na 40 000, -Kč což byla horní hranice, když onemocním, mám cca. o 10 000, -Kč méně. bohužel, mám pohledávky, hypotéku na dům, dítě ve společné domácnosti které zatím nemůže z důvodu cukrovky nastoupit do školky, tím pádem matka dcery nemůže nastoupit do zaměstnání. v německu jsem skončil. prodělával bych. ale, nedostal jsem rozhodnutí soudu na zvýšení výživného, /jednání cca. 1,5měsíce zpět. o výši jsem se dozvěděl od bývalé manželky která domluvu u soudu nejspíš nesdělila dle její slov se na mě pan soudce zlobil a měl pocit, že opovrhuji soudem. proto nejspíše taj rozhodl. v omluvném dopise jsem snažně prosil o pochopení. těžko bych v zimně hledal zaměstnání. dále, mám obavy, že mi přijde rozhodnutí o výši výživném formou takovou, že nebudu mít šanci na odvolání a rovnou zase přijde exekutor. a pokud budu mít šanci se odvolat, tak vše dopadne jako v prvním případě. nevím co dělat, když jsem skutečně neměl mzdu na danou výši. tj. 4500, -Kč. bývalá manželka uvedla datum mého snížení výživného na datum 6/2012. hradil jsem třeba střídavě, 3000, -2000, - atd. ale jak se domohu práva když jsem v měsíci 4/2012 uhradil místo 4500, -Kč 7 000, -Kč, v 5/2012 5500, -Kč. nikoho datum před 6/2012 nezajímá. navíc žádost o snížení výživného byla dle mého názoru oprávněná. nevím co mám dělat. dům není extra vybaven aby pokryl trojnásobek částky 55 000, -Kč. vše si ponechala bývalá manželka dopočítáno 45 000, - pokud jej bývalá manželka prý odsouhlasí i když mám doklady o zaplacení. děkuji za odpověď

Dobrý den. Z Vašeho dotazu jsem nepochopil, na co se vlastně ptáte. Chápu dobře, že Vám byla soudem uložena povinnost hradit výživné, kterou neplníte a byla na Vás proto uvalena exekuce? Neuvádíte žádné procesní pochybení exekutora, rovněž neuvádíte žádnou okolnost, pro kterou by bylo možné navrhnout zastavení exekuce.