Osobní bankrot? Dluhy

1 odpověď

Dobrý den,
moc Vás prosím o radu, co poradit mamince samoživitelce, která má přes 155tis. dluh. Není vidina, že by se jí podařilo dluh splatit. Pracuje t. č. u technických služeb s č. příjmem 15tis. Je v péči sociální pracovnice, má dcerku ve 3. třídě (spolužačka mé dcery-s maminkou jsem se sešla, abych nabídla pomoc, ale na tohle sama nestačím). Dluhy: skluz na el. 2x 2020, -, zdravot. poj. 40tis. , 55tis. dluhy IFIS > z toho exekuce na plat, ze kterého, ale nedochází nic, aby ženě zbylo minimum a přišel ji předžalobní dopis od pojišťovny-sama si instalovala průtok. ohřívač vody v kuchyni, špatně usadila hadičky > škoda v bytě pod byla uhrazena pojišťovnu 50tis. a teď to vyžaduje pojišťovna po mamince. S poplatky již 60tisic /údaj z 4.4.2023/.
Celkem tedy více jak 150tisíc.
Prosím poraďte.
S úctou Miroslava Medková

Dobrý den, doporučuji obrátit se s žádostí o sepsání insolvenčního návrhu na osobu oprávněnou sepsat a podat za dlužníka návrh na povolení oddlužení, tj. advokáta, exekutora, notáře nebo insolvenční správce nebo osobu, která k tomuto získala akreditaci od Ministerstva spravedlnosti (tzv. akreditovaná osoba). Doplňuji, že seznam osob z řad advokátů, notářů, exekutorů a insolvenčních správců, kteří jsou připraveni za Vás sepsat a podat návrh na povolení oddlužení, naleznete v databázi VESTA (dobrovolná evidence těchto subjektů).