Penále OSSZ po skončení insolvence

1 odpověď

Dobrý den, v roce 2016 mi byla schválena insolvence, která byla v roce 2021 ukončena oddlužením. V aktuálním přehledu od OSSZ se objevily položky Penále z doplatku za rok 2014 a rok 2015. Na námitku že by zde žádný dluh neměl být veden pracovnice OSSZ konstatovala, že se jedná o chybu programu a nelze s tím nic udělat.
Jaký je správný postup vyřešení daného problému prosím?

Dobrý den, podejte písemné námitky, které řádně odůvodníte a současně přiložte důkazy (rozhodnutí insolvenčního soudu). Ústní sdělení ze strany OSSZ o údajné administrativní chybě nelze považovat za dostačující, žádejte proto písemné odůvodnění a vydání opravného přehledu.