Ukončení insolvence - jak postupovat dál s oslovením exekutorů?

3 odpovědi

Dobrý den.

K 25.4.2023 vydal soud usnesení o splnění oddlužení.

Vím ale, že ještě musím obeslat všechny věřitele (nebo jen exekutory? ) s návrhem na zastavení exekuce.

Mám tak učinit písemně doporučenými dopisy?
Návrh MUSÍ obsahovat "vylíčení skutečností důležitých pro posouzení okolností pro zastavení exekuce, měl by být srozumitelný a určitý"? Co se tím myslí...?
Zvládnu to sám?

Můj právník, byť je vynikající, tak mě nemile překvapil cenou za službu, kdy by tyto výše zmíněné úkony vykonal za mě.
Teď hledám schůdnou cestu, jak tyto exekuce ukončit...

Předem moc děkuji za případnou radu.

Dobrý den, měl byste obeslat všechny věřitele včetně exekutorů a to doporučeně, abyste měl kontrolu o přijetí zásilky. Důvodem pro zastavení exekucí je splnění oddlužení; usnesení soudu přiložte vždy v kopii.

Pokud kopii budu posílat i soudům, tak podle příslušnosti daného exekutora? Např. exekutor v Jeseníku, tak soudu v Olomouci, exekutor z Karlový Varů, tak tento návrh zaslat na krajský soud v Plzni atd. ...?
čekejte
Váš dotaz byl přijat ke zpracování. Odpověď Vám přijde na emailovou adresu, kterou jste zadal/a při uložení dotazu. Děkujeme, že využíváte našich služeb.