Konec placení insolvence

1 odpověď

Dobrý den, ráda bych se zeptala, blízkou osobu kontaktoval insolvenční správce, že mu v srpnu tento rok končí 5let placení insolvence. A že se ozvala zdravotní pojišťovna, že tam vznikl dluh ať ho uhradí do srpna, jinak celých 5 let splácení bylo zbytečných a soud neschválí splnění. Můj dotaz zní zjišťuje insolvenční správce, když píše zprávu pro soud zprávu o splnění insolvence, zda má dotyčný dluhy mimo insolvenční řízení. O jednom dluhu co vznikl během insolvence, insolvenční správce ví a jsou domluveni, že bude do srpna uhrazen jedná se o zdravotní pojištění, ale nejspíš tam je dluh i na sociálním o kterém nikdo neví a nikdo se neozval, přijde na to správce zjišťuje, zda je než dluhu nebo by se musela ČSSZ ozvat, že vznikl dluh. Děkuji

Ano, insolvenční správce je odpovědný za shromažďování a přezkoumávání veškerých pohledávek věřitelů. Pohledávky vzniklé mimo insolvenční řízení jsou také součástí tohoto procesu. Insolvenční správce zjišťuje a ověřuje všechny dluhy a pohledávky věřitelů prostřednictvím komunikace se všemi zúčastněnými stranami. Cílem insolvenčního řízení je zajistit spravedlivé a rovné uspokojení pohledávek věřitelů z majetku dlužníka. Proto insolvenční správce pečlivě prověřuje všechny existující dluhy, aby se zajistilo, že všechny oprávněné pohledávky budou spravedlivě zahrnuty do rozdělení aktiv.