Přechází exekuce na nového manžela po uzavření sňatku? Rok 2014.

1 odpověď

Chtěla bych se zeptat jestli když mi exekuci, kterou mi strhávají z platu, jestli když se vdám, tak můj dluh postihne i mého budoucího manžela - tzn. zda bude součásti společného jmění manželů. Děkuji.

Kvůli dluhu z doby před manželstvím nelze postihnout mzdu nebo účet druhého manžela. Bude však možné postihnout majetek v SJM, tj. vše co od svatby nabydete bude možné pro Váš dluh exekuovat.