Exekuce na rodiče žijícího s potomkem - hrozí zabavení věcí syna, dcery (nedlužníků)?

1 odpověď

Dobrý den,
přítel má dům a bydlí v něm i jeho otec. Má v něm jen jednu místnost. Jelikož má otec nějaké problémy a mohlo by se stát že na něj bude poslána exekuce, chtěla jsem se zeptat, jestli mohou zabavit i přítelovy a moje věci nebo jen věci otce.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně očekávat výskyt věcí v majetku dlužníka, tj. pokud v domě nejsou vyčleněny bytové jednotky a v jedné místnosti bydlí osoba, na kterou je nařízena exekuce, lze provedení mobiliární exekuce očekávat. Exekutor přitom pojme do soupisu věci, o nichž bude předpokládat, že jsou ve vlastnictví dlužníka a pokud na místě nebude prokázán opak, budete se muset vyloučení věcí z exekuce procesně domáhat.