Hrozí exekuce po změně trvalého bydliště k druhovi, družce, partnerovi, partnerce

1 odpověď

Dobrý den.
Přítel má trvalé bydliště v Praze na úřadě, ale 2011-2014 pobývá v Náchodě. Má práci a splácí exekuce. Má šanci si zvýšit kvalifikaci přes Úřad práce v Náchodě, ale je veden v Praze. Tam mu nabídli, že existuje možnost, aby ho převedli pod Úřad práce v Náchodě, ale musí mít kontaktní adresu v Náchodě. Ráda bych mu ji poskytla, ale nevím, zda bych neměla nějaké komplikace, když má přítel exekuce.
Sama žádné dluhy či exekuce nemám a bydlím v obecním bytě, který v dohledné době mám možnost odkoupit.
Děkuji za odpověď. vj. vlasta@seznam.cz

Dobrý den. Pokud u Vás bude mít osoba v exekuci doručovací adresu, může to znamenat problémy. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně očekávat výskyt věcí v majetku dlužníka, což v případě změny doručovací adresy z obecního úřadu na regulérní bydliště lze předpokládat. Nebylo by proto možné vyloučit návštěvu exekutora.