Poplatek v případě zamítnutí dovolání

1 odpověď

Dobrý den,
mám vydaný pravomocný rozsudek odvolacího soudu na vydanou exekuci. Chci se domáhat práva pomocí dovolání k Nejvyššímu soudu. Dotaz zní: Je v případě zamítnutí dovolání, Nejvyšším soudem účtován poplatek 10.000 Kč?
Předem děkuji za odpověď.
V.

Dobrý den, soudní poplatek je nutno uhradit po zahájení řízení (v tomto případě podání dovolání) a je-li případ soudem projednán a vydáno rozhodnutí (bez ohledu na jeho charakter), poplatek se zpět nevrací.