Odložení exekuce a zastavení exekuce - rozdíl, vysvětlení

1 odpověď

Dobrý den. Exekučně mi byla vymožena jakožto povinnému pohledávka. Proti exekuci jsem však podal v průběhu exekučního nařízení odvolání ve kterém odvolací soud uznal moje odvolání za oprávněné a exekuci jak jsem žádal odložil. Nyní se chci domoci toho, aby mi Exekutorský úřad vrátil peníze které mi takto neprávem odebral. V neposladní řadě chci podat žalobu pro bezdůvodné obohacení. Ptám se, 1). mohu se domáhat vrácení celé zabavené částky a 2). jakou žalobu bych měl podat u soudu. Děkuji.

Dobrý den. Odklad exekuce není zastavení exekuce. Pokud je exekuce pouze odložena, znamená to, že je pozastaven její výkon, nikoliv neoprávněnost jejího dosavadního průběhu. Proto nemáte nárok na vrácení vymožené částky. Jakákoliv žaloba by byla neúspěšná.