Nová Exekuce po 15ti letech

2 odpovědi

Dobrý den,

Obracím se na vás s prosbou a vaším pohledem na věc (dle mého názoru neoprávněné) exekuce nařízené po více jak 15 ti letech.

V roce 6/2021 jsem obdržel návrh na exekuci a následně rozsudek o exekuci vztahující se ke 21. 6. 2006, kdy se Žalobkyně se stala nabyvatelkou žalované pohledávky na základě postupní smlouvy uzavřené s původním věřitelem. (v rozsudku)

Zažádal jsem o zrušení exekuce z důvodu promlčení (od roku 2006 do roku 2021 jsem o této exekuci nevěděl a nebyla mi zaslána žádná písemnost), tato mi byla zamítnuta.

Prosím o radu, kam se obrátit pro pomoc (běží lhůta 15 dní pro odvolání)

Stanislav Jehlička

Tel : 725 607 347

Dobrý den, pokud máte za to, že je pohledávka věřitele promlčena a Váš návrh na zastavení exekuce byl, zamítnut, podejte tzv. blanketní odvolání, tj. odvolejte se bez odůvodnění s tím, že důvod odvolání doplníte. Současně se obraťte na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), aby posoudil, zda je skutečně odvolání na místě a případně jej doplnil.