exekuce matky u vzp

2 odpovědi

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, moje matka má dluh na VZP. Mám obavu, že po její smrti spadne
dlužná exekuce na nás děti, jsme 3 sourozenci. Vím, že se můžeme vzdát dědictví, obáváme se však,
aby dluh matky neplatili naše děti. Slyšela jsem, že pokud se práva dědictví vzdá člověk za života
dlužníka, dluh po její smrti nebudeme muset platit ani my, jako její děti a po naplnění dospělosti ani
její vnoučata. Je to prosím, pravda? A jestli to tak je, tak mám skontaktovat notáře a udělat notářský
zápis? Případně jak mám, prosím, postupovat? Děkuji za odpověď Katka Mesteková

Dobrý den.
Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani oblasti insolvence (insolvenčního řízení). Dotaz proto prosím uložte do formuláře na stránce http://www.PoslatDotaz.cz
Děkujeme za pochopení.