exekuce - splátky jistiny

1 odpověď

Dobrý den,
chci se jen zeptat, jestli mám možnost ovlivnit po novele zákona na co půjdou nejdříve splátky v rámci exekuce. Myslím tím, jestli bude nejdříve možné splatit jistinu a až poté úroky a náklady exekuce. Jsme v několika exekucích, ale plníme domluvený splátkový kalendář, nyní se bojím toho, že moje splátky nepůjdou nejdřív na placení jistiny, jak je vidět na vyúčtování od ex dosud, ale na poplatky a úroky. Tím pro nás exekuce asi už nikdy neskončí, protože naše splátky se plus minus rovnají tomu co tam každý měsíc narůstá na úrocích. Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekuční řád stanoví, že nedohodne-li se exekutor s oprávněným jinak, vyplatí exekutor po odpočtu nákladů exekuce vymožené plnění oprávněnému. Vy tedy nemůžete ovlivnit, na úhradu jaké části exekučně vymáhané pohledávky budou splátky použity.