Kdo rozhoduje o exekuci - exekutor nebo soudce (blokování účtu v bance a pozemku)

1 odpověď

Dobrý den.
Kdo rozhoduje o exekuci. Soud nebo jen exekutor? V pátek 4.4.204 mi byl zablokován bankovní účet a pozemek který vlastním exekutorem. Všechny příchozí peníze si automaticky strhává a já nemám ani korunu.
Nedostala jsem žádný exekuční příkaz, ani rozhodnutí soudu nic podobného co by mě na exekuci upozornilo a já mohla jednat dříve než k ní vůbec došlo. Na telefoní číslo exekutora je pratticky nemožné se dovolat tak jak mám komunikovat. Jsem bez příjmů nemohu nic navíc nevím komu a kolik vlastně dlužím protože mi nebylo nic doručeno. Adresu bydliště mám pořád stejnou.
Jak se bránit?
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Po podání návrhu na nařízení exekuce se exekutor obrátí na soud, který jej pověří jejím vedením. Soud má v celém řízení pouze omezenou roli. Exekutor provádí i doručování. Při nařízení exekuce prodejem nemovitosti nebo přikázáním pohledávky z účtu je exekuční příkaz nejprve doručen katastru nemovitostí nebo bance, aby povinný nemohl majetek před exekucí ochránit. Exekuční příkaz Vám bude spolu s výzvou k úhradě exekuce doručen později. Pokud chcete zjistit, komu a za co dlužíte, navštivte exekuční úřad a nahlédněte do příslušného spisu.