Zabavení pojistného plnění za úraz exekutorem při insolvenci,může zabavit celou částku plnění?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem léta rozvedená a platila jsem po rozvodu pojištění úrazu bývalého manžela ze svého účtu. Mám informaci, že v současné době je odsouhlaseno soudem jeho oddlužení.
Může exekutor, případně ins. správce zabavit celou částku plnění od pojišťovny? (Bolestné, trv. následky apod.)?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, po povolení oddlužení je dlužníkem hrazena částka dle splátkového kalendáře a zpeněžena majetková podstata, kam náleží i pojistné plnění a jiné penežité hodnoty.