zabavené peníze z úrazové pojstky

1 odpověď

Hezký den, synovy platím úrazové pojištění a teď když se mu stal úraz, peníze které měly sloužit k obživě syna a placení výživného mu byly zabaveny z pojišťovny exekutorem. Má na to právo aby z neživotního úrazového pojištění exekutor dal příkaz pojišťovně k zabavení částky, která měla nahradit mzdu podnikajícího syna bez jiného příjmu. Nemocenskou nepobírá ani jiný příjem nemá. Já mám důchod 13 ti. a mám své platby k životu, tak že se nechci také nikde zadlužovat. Děkuji Ivan Kobík, Pod lipami 880, Jičín.

Dobrý den, bohužel, pohledávka na plnění z úrazového pojištění není z výkonu rozhodnutí (exekuce) vyloučena. Exekučně nelze pouze postihnout pohledávku na plnění z pojištění, má-li být použito na opravu nebo obnovu budovy, což není případ Vašeho syna. Doporučuji, aby Váš syn požádal o odklad a zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti; již uhrazená částka plnění pojistného však ani tak vrácena být nemůže.