prace z CR pro zahranicniho zamestnavatele v EU

1 odpověď

Přeji pěkný den, mám dotaz ohledně hlavního zaměstnaneckého poměru v jiné zemi EU, s níž má ČR uzavřenou dohodu o dvojím zdanění. Práce bude vykonávána vzdáleně. Zaměstnavatel bude odvádět daň, zdravotní, sociální v dané zemi. Já budu daňový resident v ČR, neboť´ zde budu pobývat více než 183 dní v roce. Pochopila jsem, daňové přiznání podám v ČR a zřejmě i zemi zaměstnavatele. Daně odvedené v zemi zaměstnavatele se započítají do daní v ČR. Pokud by daňové plnění mělo být vyšší v ČR, doplatím rozdíl. Pokud nižší, zřejmě mi nikdo nic nevrátí? Nicméně si nejsem jista, jak se toto bude řešit se zdravotním pojištěním? Jak se toto bude bude řešit se sociálním pojištěním? Děkuji vřele za pomoc.

Dobrý den.
Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani oblasti insolvence (insolvenčního řízení). Dotaz proto prosím uložte do formuláře na stránce http://www.PoslatDotaz.cz
Děkujeme za pochopení.