Přepis vozidla před insolvenci

1 odpověď

Dobrý den, chtěl jsem vás poprosit o radu. Moje přítelkyni odkoupila vozidlo od své sestry datem 26.11.2021. Vozidlo její sestra zakoupila na leasing a cena vozu činila 180tis Kč. Přítelkyně vozidlo odkoupila za 100tis Kč. Ku datu 10.6.2022 dostala dopis, v němž se píše, ze je dluzna částkou 180tis Kč. Muj dotaz tedy zní, je možné vozidlo přepsat zpět na její sestru a tím by se tato věc uzavřela a nebo musí tuto částku zaplatit? Jen dodávám, ze její sestra je v insolvenci od 17.2.2022. Dekuji za odpověď.

Dobrý den,
zcela nerozumím tomu, proč by měla paní, která vozidlo odkoupila, hradit leasingové společnosti. Pokud je sestra v insolvenci, měla se leasingová společnost přihlásit do insolvence jako věřitel nebo si vozidlo vzít zpět, ale pokud přítelkyně nepodepsala žádný dokument, podle kterého by přebírala závazky sestry, není důvod, aby něco společnosti platila. Pokud by vozidlo převedla zpět na sestru, tak o vozidlo přijdete, neboť to bude sepsáno do majetkové podstaty a v rámci insolvence bude zpeněženo.