Exekuce při práci na dohodu - zůstává nezabavitelné minimum zaměstnanci?

1 odpověď

Jakou částku mi zabaví exekutor z platu při práci na dohodu o provedení práce DPP nebo dohodu o pracovní činnosti DPČ?
Vztahuje se na dohodu o provedení práce DPP nebo dohodu o pracovní činnosti DPČ nezabavitelné minimum? Je to dluh starý několik let v řádu desetitíců.

Pokud podepíši DPČ u několika zaměstnavatelů, bude se posuzovat každá DPČ zvlášť a u každé se bude posuzovat nezabavitelné minimum a nebo se sečte výše celkového příjmu, z něho se odečte minimum a zbytek se zabaví exekutorem?
A když si nechám posílat mzdu na účet, který není vedený na moje jméno, nehrozí podle nového zákoníku exekuce na tomto účtu?

Děkuji, Jakubský

Při exekuci DPP a DPČ se postupuje stejně jako při exekuci mzdy, tj. od čistého příjmu odečtete nezabavitelnou částku, výsledek vydělíte třemi a podle povahy pohledávky srazíte jednu třetinu (nepřednostní) nebo dvě třetiny (přednostní - např. výživné) zbytku. Výše nezabavitelné částky je závislá na počtu osob, kterým jste povinen poskytovat výživné. Pro účely exekuce se všechny příjmy z DPČ sčítají. Exekuce jiného účtu hrozit nebude, stíhání pro trestný čin poškozování věřitele bude hrozit nejen Vám, ale i majiteli účtu.