Exekuce nemovitosti ve které bydlel zadlužený nájemce - hrozí exekuce vybavení bytu, domu?

1 odpověď

Dobrý den,
koupila jsem nemovitost, kterou dříve majitel pronajímal. 4.4.2014 zde byl pán, který se ptal na paní, která zde dříve bydlela, že má velké dluhy. Říkal, že musí vyfotit barák, že je to podklad pro exekutora. Nerozumím tomu, mám obavu co bude dál.
V kupní smlouvě, že na baráku neváznou žádná omezení ani práva třetích osob.
Jak se mám dále zachovat, co mám dělat, aby k nám třeba nevtrhli exekutoři a nezabavili věci či nedošlo k exekuci na barák.
Děkuji

Dobrý den. Zatím nemusíte dělat nic. Pokud jste si při koupi nemovitosti ověřila pravdivost tvrzení o právech třetích osob v katastru nemovitostí, o nemovitost přijít nemůžete. Pokud u Vás již několik let nebydlí žádný z dřívějších nájemníků, můžete tuto skutečnost uplatnit při případném soupisu movitých věcí.