Exekuce - zabaveni vozidla

3 odpovědi

Dobrý den, chtěla bych prosím radu ohledně soupisu zabavených věcí od exekutora. Dne 22.12.2020 mi přišel dopis, že mé auto bude zabavenio a že s ním nesmím nakládat. Chtěla jsem se zeptat, jestli mohu nějak vyjmout toto vozidlo, které je jediným mým majetkem a každý den jej používám při výkonu mé vedlejší pracovní činnosti. Navíc mám vážně nemocného manžela, kterého vozím na onkologicke pracoviště na vyšetření. Z mého platu mi odchází částka, která slouží k úhradě exekuce, ale nyní mi chtějí vzít i auto, bez něj ovšem nebudu moci pracovat a manžel nezvládne cestovat hromadnou dopravou. Mám nějakou naději? Děkuji za odpověď. Hana Musilová

Dobrý den, ve Vámi uvedeném případě lze podat návrh na částečné zastavení exekuce z důvodu výluky Vámi uvedené věci z exkeuce dle ust. § 322 odst. 1 o. s. ř. , dle níž, z věcí, které jsou ve vlastnictví povinného nebo ve společném jmění povinného a jeho manžela, se nemůže týkat výkon rozhodnutí těch, které povinný nezbytně potřebuje k uspokojování hmotných potřeb svých a své rodiny nebo k plnění svých pracovních úkolů, jakož i jiných věcí, jejichž prodej by byl v rozporu s dobrými mravy a jejichž počet a hodnota odpovídá obvyklým majetkovým poměrům. Současně můžete podat návrh na odklad exekuce prodejem této věci z důvodu, že řízení bude ohledně této věci zastaveno. Ohledně vytvoření návrhu (návrhů) a dalšího postupu bych Vás odkázala na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), který Vám může rychle a účelně pomoci.