Exekuce a dedictvi

5 odpovědí

Dobry den, letos (2020) nam zemrel bratr a jsme 5 sourozencu co jsme zdedili po nem byt. Dedicke rizeni je vyrizene a sjednali jsme jsi maklere co se stara o prodej bytu. Nevedeli jsme ze jeden ze sourozencu ma exekuci a byt nejde prodat. Jeho jedna petina z dedictvi vymaha exekutor. Oni zili dlouho jako bezdovci a sestra nema zadny majetek zije v nejake marigotce a i jeji mysleni neni vubec v poradku. Nam vznikli vydaje musime dale plati veskere vydaje s bytem. A pravdepodobne musime i zajit za pravnikem. Prosim je nejaky postup jak to vyresit tento problem.
Dekuji
Jaroslava Jansson

Dobry den, letos (2020) nam zemrel bratr a jsme 5 sourozencu co jsme zdedili po nem byt. Dedicke rizeni je vyrizene a sjednali jsme jsi maklere co se stara o prodej bytu. Nevedeli jsme ze jeden ze sourozencu ma exekuci a byt nejde prodat. Jeho jedna petina z dedictvi vymaha exekutor. Oni zili dlouho jako bezdovci a sestra nema zadny majetek zije v nejake marigotce a i jeji mysleni neni vubec v poradku. Nam vznikli vydaje musime dale plati veskere vydaje s bytem. A pravdepodobne musime i zajit za pravnikem. Prosim je nejaky postup jak to vyresit tento problem.
Dekuji

Dobrý den, pokud je jeden ze spoluvlastníků v exekuci, lze prodat zbývající 3/4 bytu a zbylou 1/4 může nový spoluvlastník vydražit v dražbě. Tedy bych doporučila dále jednat s realitní kanceláří o prodeji 3/4 podílu na bytu, s tím, že nový vlastník bude srozuměn s tím, že 1/4 vydraží v rámci exkeučního řízení. Tento postup je poměrně obvyklý a zdatná realitní kancelář si s tím umí poradit.