Zabavené auto, dojíždění do práce, vyškrtnutí

2 odpovědi

Dobrý den, díky těžké životní situaci jsem do dostal do neschopnosti splácet a tudíž jsem dostal v září roku 2020 exekuci na plat. Ovšem exekutorovi to nestačilo a v listopadu proběhla i mobilární exekuce, kde mi kromě pár věcí bylo zabaveno i auto, které používám na dojíždění do práce. Dělám na směny (ranní, odpolední, noční) v nepřetržitém provozu - soboty, něděle a dopravní obslužnost autobusem apod, je jak časově, tak co se týče spoje celkově nereálná. To vše jsem i písemně za pomocí právníka odeslal i přímo exekutorovy s odkazem na §322 exekučního řádu spolu s potvrzením zaměstnavatele mé směnnosti. Když jsem volal na linku exekutorovi cca před 10 dny, kdy se mi k tomu vyjádří, odpověděl mi, že to klidně mohou být klidně dva měsíce, že mojí žádost přeposlali věřiteli (BNP Paribas) a nyní v sobotu 19.12.2020 to bude přesně měsíc, od převzetí moji žádosti. Chci se tedy zeptat, jak dlouhou dobu na odpověď doopravdy mají? Musí být snad daná lhůta na vyjádření? A jak dál postupovat v případě pozdního vyjádření/nevyjádření? Vím, že by to měla být vylučovací žaloba u exekučního soudu § 267 pokud se nepletu, ale nevím jakým způsobem dopis správně napsat. Je někde prosím nějaký vzor? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, píšete, že jste postupoval s pomocí právníka, tedy odborníka, jenž řeší Vámi uvedený problém. Obecně Vám mohu říci, že lhůta k vyjádření oprávněného není, stejně jako k rozhodnutí soudního exekutora, byť má obecnou povinnost postupovat rychle a účelně. Pokud toto neplní, lze napříkad případ nechat prošetřit dohledovým orgánem, kterým je Exekutorská komora ČR nebo Ministerstvo spravedlnosti ČR. Na místě je rovněž obrana prostřednictvím návrhu na částečné zastavení exekuce. V dalším si Vás dovolím si Vás odkázat na právní služby Vašeho právního zástupce.