Insolvence a další možnosti

1 odpověď

Dobrý den.
11/2020 nechala matka zajít exekuci do stavu kdy ji byl prodán dům. V současnosti ji tam nový majitel nechá prozatím bydlet. Nicméně se prodejem domu nesplatila celá dlužná částka.
Komunikuji s ní, snažím se ji přesvědčit aby šla do insolvence. Nicméně to se mi nedaří.
Vás se chci zeptat. Pokud chci chránit sebe a svůj majetek, jaké mám možnosti? Vím že mám možnost se ji právně zříct. A přerušit tak veškeré povinnosti a benefity jakožto rodinného příslušníka. Nicméně se jedná o dosti radikální řešení a byl bych radši kdyby zůstalo jako poslední možnost.

Dobrý den,
jako potomek dlužníka nemáte povinnost hradit za matku žádné dluhy. Můžete případně dědictví odmítnout, nemusíte se obávat postihu svého majetku. S Vaším majetkem dluhy matky nemají nic společného, proto nevidím důvod, proč byste se s matkou např. měl přestat stýkat.