Exekuce v nájemním bytě - hrozí zabavení věcí pronajímatele?

3 odpovědi

Dobrý den,
jsem majitelem nemovitosti a pronajímám byt jistému Pavlovi B. Dnes u mne zazvonila pošťačka s tím, že ověřuje jestli zde bydlí a že bude proti němu vedena exekuce.
Mám v nejbližší době čekat nějakou nepříjemnou návštěvu exekutora? Zjišťuje jen formou pošty ten či onen exekuční úřad adresu k dodávání pošty. Ovšem již dříve chodily tomuto nájemníkovi obálky od soudu.
Co proti tomu lze dělat a nemůže exekutor v případě, že nebudu doma vstoupit za pomoci zámečníka například do mého bytu?
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud se v bytě trvale zdržuje osoba, na kterou je vedena exekuce, přičemž jí na tuto adresu je doručována pošta. Lze očekávat provedení mobiliární exekuce v tomto bytě. Zjednat si přístup za pomoci zámečníka je exekutor oprávněn v případech, kdy je mu umožnění přístupu odepřeno, tj. i v případech, kdy nebudete doma.

Dobrý den, v případě, že máme v rodinném domě více nájemních bytů a v některých žijeme my a v jiných další nájemníci a nejsou tyto byty označeny jmény. Může exekutor nedopatřením vstoupit do jiného bytu v domění, že se jedná o pronajatý byt dlužníka? Mám byty označit jmény nebo nemůže exekutor do takového bytu vstoupit protože by to bylo neoprávněné vniknutí? Díky za odpověď

Dobrý den. Je možné, že exekutor nedopatřením vstoupí do jiného bytu, tyto případy už se v minulosti staly, dokonce v tzv. paneláku, kde byly byty jmény označeny, avšak v jednom domě bydlelo více osob shodného příjmení. Proto byty označte.