Dluh bývalého manžela vůči manželce a obstavení dědictví exekutorem

1 odpověď

Dobrý den.
Mám přiřknuto soudem 750.000 Kč, které je povinen nám uhradit můj exmanžel. Ale, má nahlášeno trvalé bydliště na městském úřadě, bydlí u přítelkyně v jejím bytě déle než 1 rok (od února 2013 doteď - březen 2014), má platné IČO, ale je to jen malý živnostník, který dělá všechno na černo, takže tudy cesta nevede. Je chytrý a bude dělat všechno proto abych od něj nedostala ani korunu. Jeho dluhy platím já.
Jeho rodiče mají rodinný dům - 2.000.000 Kč. Nemá tam nahlášeno trvalé bydliště, může exekutor, nějakým způsobem obstavit jeho dědictví, nebo jakým způsobem postupovat?
Děkuji.

Dobrý den. Nechápu větu o odstavení dědictví. Pokud rodiče dlužníka žijí, nelze jejich majetek postihnout. Pokud by dlužníkovi připadlo dědictví, bylo by možné jeho dědický podíl exekuovat. Pokud víte, že se dlužník fakticky zdržuje na určité adrese, uveďte tuto skutečnost v návrhu na nařízení exekuce.