Postup insolvenčního správce

1 odpověď

Dobrý den, chci se zeptat na postup mého insolvenčního správce. Jsem v insolvenci, která běží již 48 měsíců. Jedním z věřitelů je i Raiffesenbank, které každý měsíc odcházelo cca 8 000 Kč. V průběhu insolvence umřela má partnerka, dům byl psaný na ni a nebyl jsem přizván k dědickému řízení. Následně proběhl soud a byla mi půlka domu uznána (v 8/2020). V tu chvíli můj exekutor přestal posílat hypoteční splátky Raiffeisenbance. S odůvodněním: "že se z nezajištěné částky stala zajištěná nejen majetkem dlužníka. Částky správce deponuje na svém účtu". Tudíž dva měsíce neprošly splátky, osobně jsem kontaktoval banku, až tam mně to oznámili s tím, že nemají důvod tlačit na dražbu, pokud splátky budou chodit. Což správce na dražbu tlačí. Z peněz, které mi zůstávají, nemohu částky do 5/2021 platit. Proto můj dotaz: Je postup správný? Co můžu udělat, aby částky od správce bance odcházely? Nechci o polovinu domu, kde bydlím, přijít. Děkuji

Dobrý den,
insolvenční správce je povinen jednat tak, aby došlo k co nevětšímu uspokojení věřitelů. Nicméně pokud správce tlačí na prodej a přitom by bylo možno dluhy pokrývat zatím jen z peněz z Vašich příjmů, doporučila bych napsat insolvenčnímu správci dopis, že trváte na hrazení splátek bance a případně požádat soud, aby nařídil ve věci jednání, při kterém by se tato situace řešila.