vymahani dluhu po ukončeni insolvence

1 odpověď

Dobry den,
20.08.2010 z pravni moci byla uvalena exekuce na orni pudu
9.05.2014 byla schvalena insolvence
29.05.2019 isolvenčni soud rozhodl o splneni oddluženi a ovobozeni od placeni pohledavek.
Exekutor trva na zaplaceni pohledavky a nechce udelat vymaz z katastru nemovitosti, najal odhadce a chce prodat orni pudu.
V červnu 2020 probehl soud o prodlouženi exekuce, kde soud jemu vyhovel.... jak se mam branit. Dekuji za otpoved.
P. S.
pohledavka exekutora byla a zahrnuta do insolvence a neni z trestniho činu, vyživne anebo ujma na zdravi...obyčejna pučka v bance.

Dobrý den,
postup exekutora vnímám jako protiprávní. Doporučila bych podat návrh na zastavení exekuce s odůvodněním, že jste byl osvobozen od placení pohledávek po řádně ukončené insolvenci. Příliš nechápu, co si mám představit pod tím, že proběhl soud, kdy byla exekuce prodloužena. Máte pak ještě možnost obrátit se na exekutorskou komoru - http://www.ekcr.cz, a podat na jednání exekutora stížnost.