Dotaz na postup insolvenčního správce

2 odpovědi

Dobrý den. Chtěl bych vědět, zda je správný postup. V průběhu mé inslovence je jedním z mých věřitelů také Raiffeisenbank a. s. Po celou dobu splácím hypotéku, insolvenční správce posílá částki cca 8 000 každý měísc již 46 měsíců v pořadí. V průběhu insolvence však umřela má družka, dům byl psán na ni, nebyl jsem zařazen do dědického řízení, vše zdědil její syn. Následně proběhl soud i odvolání a polovina domu ni byla zpět oficiálně přiznána (08-2020). Avšak v tu chvíli, kdy mi byla polovina domu zpět uznána, můj insolvenční správe přestal částku bance vyplácet, deponuje ji na svém účtu s vyjádřením: že se pohledávka stala z nezajištěné na zajištěnou nejen majetkem dlužníka. Nerozumím tomu a hlavně mi narůstá již dva měsíce dluh na hypotéce. Něco jsem tam rychle poslal, ale až poté, co jsem já sám banku kontaktoval a tam mi bylo řečeno, že nemají oni zájem na tom, aby šel dům do dražby, pokud se splácí hypotéka. Bohužel do konce inslovence (do 05-2021) nejsem schopen splácet hypotéku ze zdrojů, které mi zůstávají. Můj insolvenční správce tlačí na dražbu. Myslím, že je to účelové. Můj dotaz tedy, má právo na to částku hypotéky neposílat a deponovat na svém účtu? Děkuji

Dobrý den,
skutečně nerozumím tomu, proč takto insolvenční správce jedná, když Vás tím poškozuje. Je evidentní, že má zájem Váš majetek vydražit. Pokud nejsou hrazeny splátky bance, dochází prakticky k neplnění oddlužení. Doporučila bych obrátit se na insolvenční soud s žádostí, aby postup správce prověřil v rámci dohlédací činnosti. Pokud jste v insolvenci, nemáte povinnost platit ze svých financí něco, co má hradit z Vašich příjmů správce.