Zrušení insolvenčního řízení neplacením pohledavek

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu. Exmanžel vyhlásil před v r. 2018 insolvenci, do které jsem přihlásila svou pohledávku, která vznikla vypořádáním SJM a dlužné i běžné výživné, které platil sporadicky. Jelikož ani v rámci insolvence neplatil to, k čemu se zavázal (občas jen necelé výživné), byla mu před měsícem 08/2020 zrušena. V den insolvenčního soudu mi přišlo ještě prostřednictvím ins. správce část dlužného výživného, ale dluh není zdaleka splacen a běžné výživné mi nechodí. Nyní si nevím rady, jak mám postupovat v dalším vymáhání mé pohledávky a samozřejmě výživného, za které má již podmínku a o jeho neplacení jsem již informovala i soud, ale ten je bez odpovědi. Moc děkuji za radu.

Dobrý den,
pokud bývalý manžel není v insolvenčním řízení, můžete výživné vymáhat exekučně. Jedna věc je, že se jedná o trestnou činnost neplacení výživného, ovšem druhá možnost je domáhat se dlužného výživného exekučně. Tedy oslovte exekutora - seznam na http://www.ekcr.cz, doložte rozsudek, kterým byla uložena povinnost bývalému manželovi výživné hradit požadujte provedení exekuce.