Hrozící exekuce od Proficreditu

4 odpovědi

Dobrý den, měl jsem dva podnikatelské úvěry od Proficreditu, na podzim roku 2019 jsem žádal o vyčíslení částky k doplaceni, j poslednímu dni v prosinci. Castky my byly vyčísleny a já je k 31 prosinci odeslal na uvedené účty. Po novém roce jsem zjistil že první úvěr mi uznali jako splacený a druhý mi zesplatnily a napočítali obrovskou pokutu. Castka k doplaceni byla 50000 a oni po mě chtějí 120 000. Bylo mi oznámeno, že platnost vyčíslení je pouze 30 dní a castky mi vyčíslili 25. listopadu a že jsem to nedoplatil včas, přitom mi doplaceni prvního úvěru normálně uznali. Jakakoliv komunikace je neúspěšná, jediné co, je že mi vyhrožují exekucí. Mohu vědět jak mám v tomto případě postupovat.

Dobrý den, především si pečlivě uschovejte veškeré podklady ohledně platby zesplatněného úvěru a písemné komunikace s věřitelem. Žádejte opětovně písemné vysvětlení jejich postupu v této věci. V případě, že zahájí soudní řízení, je třeba se účinně bránit například poukazem na absolutní neplatnost lichevní smluvní pokuty, apod. V tomto ohledu je třeba oslovit některého právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz) za účelem poskytnutí právního poradenství, případně zastupování v soudním řízení.