Insolvence a trvalý pobyt

1 odpověď

Dobrý den,
přítel je od 7/2016 v insolvenci, vše pravidelně splácí. Insolvenci měl již před naším seznámením. Já jsem majitelkou domu a přítel se ke mě v roce 2017 nastěhoval. V současné době řešíme jeho přepis trvalého bydliště na mou adresu. Na bývalém bydlišti už jí mít nemůže. Chtěla bych se tedy zeptat, zda tím, že si napíše adresu ke mě, může jeho insolvenci nějak ohrozit můj majetek? Nejsme manželé.

Dobrý den,
nemusíte se obávat postihu Vašeho majetku. Trvalé bydliště je pouze evidenční údaj, nijak Vás nemůže ohrozit, že je přítel v insolvenci.