penzijní připojištění -Obmyšlená osoba exekuce

3 odpovědi

Dobrý den,

Rád bych dostal odpověď na tuto otázku.

Rodinný příslušník zemřel, ve smlouvě o Penzijním Připojištění jsem jediná obmyšlená osoba.
Jelikož je proti mé osobě vedena exekuce. Tak co nastane v tom případě, když požádám a vyplacení částky ze smlouvy PP?
Je nějaká šance že, exekutor nezabaví tuto částku?

předem děkuji za odpověď

Dobrý den, výplatu plnění obmyšlené osobě pojišťovna musí uhradit obmyšlenému, tedy Vám. Následně však může exekutor vyplacenou částku Vám jako dlužníkovi postihnout exekučním příkazem, pokud se o výplatě dozví. Rozhodnutí v dědickém řízení, v němž si skutečnost o Vašem nabytém dědictví může exekutor ověřit, zašle notář na vyžádání. Je však otázka, zda bude mít indicie o tom, že uvedené dědické řízení proběhlo; žádný registr probíhajících dědických řízení, do nichž by mohl nahlížet, není.