exekuce na plat i duchod

3 odpovědi

Dobrý den. Mám k vám dotaz ohledně exekuce. Pobírám starob. důchod zárověn chodím na brig. agentura mě strhává z platu exekuci ta jedna je přednostní a na druhou se nestrhává zatím nic, přišel mě dopis z OSSZ že mě ze starob. duch. budou strhávat peníze na tu druhou duchod muj činí 4901Kč z toho mě strhnout 1633Kč to co si vydělám z toho platím nájem plus elektř. Můžom mě to prosím strhávat z důchodu nebudu ani mět život. minimum. S pozdravem marie

Dobrý den, v současnosti činí životní minimum jedné osoby, která nezaopatřuje nezletilé děti, 3.860,- Kč. Doporučuji Vám zkontaktovat OSSZ v místě Vašeho bydliště a žádat kontrolu výše srážky. Pravděpodobně však bude záležet na tom, jaký příjem máte z brigádní činnosti, kde se Vám strhává částka na další exekuci. Pokud máte dva věřitele a stabilní příjem, mohla byste též zažádat o oddlužení. Návrh za Vás musí podat advokát, na kterého byste se s uvedeným obrátila – http://www.advokatikomora.cz.