Odstranění penalů z exe

2 odpovědi

Dobrý den, chtěla bych požádat o odstranění tvrdosti penalů na dluh, který mám po manželovi, ale na netu nemohu najít nějaký vzor, podle kterého bych to mohla sepsat. Můžu poprosit o nějaký vzor nebo nějaký odkaz na netu? Děkuji

Dobrý den, nepíšete, o jaký dluh se jedná, resp. kdo je věřitel. Zdravotní pojišťovny či finanční úřad nebo správa sociálního zabezpečení mají své vzory, které zveřejňují na internetu na svých stránkách, pokud však jde o pohledávku jiného věřitele, žádný vzor zpravidla nemá. V žádosti musíte napsat, o jakou pohledávku se jedná (uvést např. číslo smlouvy), jak vysoké je penále a proč jej chcete odpustit (z důvodů tvrdosti nebo proto, že se s jedná o lichevní úroky – záleží na typu penále). Žádost je třeba doporučeně zaslat věřiteli na jím zveřejněnou adresu. Je však třeba dodat, že na odpuštění penále není právní nárok a záleží na věřiteli, zda Vám vyjde vstříc.