Vyhnutí se exekuci osobním bankrotem, oddlužením - lze to?

1 odpověď

Dobrý den,
koupila jsem synovi a jeho přítelkyni byt. Polovinu má syn a druhou přítelkyně, nyní jsem zjistila na nemovitosti exekuční prodej na polovinu bytu přítelkyně. Mohu prodat byt i s exekucí? Exekutor nepřistoupil na splátky a chce celou částku 500.000 Kč splatit najednou. Takovou částku nemám.
Může synova přítelkyně zažádat o bankrot, má asi 7 exekucí. Jinak bych měla zájem o osobní konzultaci Děkuji za odpověď JK

Dobrý den. V
1. Vy byt prodat nemůžete, protože už není ve Vašem vlastnictví. Po nařízení exekuce již povinný nesmí nakládat se svým majetkem s výjimkou obvyklé správy, prodej bytu v exekuci proto nepřichází v úvahu.
2. Zda může přítelkyně požádat o oddlužení (osobní bankrot) nezáleží na počtu exekucí, ale na naplnění podmínek insolvenčního zákona: Detailní informace o osobním bankrotu a podmínky jaké musí předlužená osoba splňovat jsou uvedené zde:
ODKAZ