Exekuční srážky platu, mzdy - online kalkulátor, online kalkulačka

1 odpověď

Srážím ze mzdy 1 nepřednostní pohledávku, po ní následovala 1 přednostní, pro výpočet srážek používám kalkulačku na internetu ODKAZ
Nyní přišly ve stejný den další 2 přednostní pohledávky. Dotaz zní: budu na nepřednostní posílat částku, která mi vyjde v kalkulačce na nepřednostní pohledávce a částka co vyjde v přednostní pohledávce vydělím 3 (neboli rozdělím na 3 stejné částky) a pošlu na 3 přednostní pohledávky? Bude to tak dobře. (Čistá mzda se pohybuje kolem 12.000, - Kč. Manžel, manželka ani děti nejsou.)
Děkuji předem za radu, jak správně provádět srážky ze mzdy.

Pořadí srážek se řídí pořadím, v jakém Vám byly příkazy doručeny. Nebudete tedy částku dělit, ale nejprve uspokojíte přednostní pohledávku pro kterou již provádíte srážky a poté začnete uspokojovat další v pořadí. Pokud Vám byly příkazy pro tyto pohledávky doručeny ve stejný den, poté by se uspokojovaly poměrně.