Může exekutor odmítnout splácení dluhu a přistoupit k jinému druhu výkonu exekuce?

1 odpověď

Dobrý den,
přítel má více exekucí, kde mu bylo umožněno splátkového kalendáře a to také řádně platíme. Jenže u jedné exekutorské kanceláře nechtějí ani slyšet o tom, že by jsme jim spláceli a radši čekají na mzdu, než bude splacena předchozí exekuce. Jinak samozřejmě to jedině chtějí najednou. Chtěla jsem se zeptat, jestliže i když nám splátkového kalendáře nebylo umožněno, můžeme splácet? (č. účtu i var. s. máme v papírech).
Když splácíme exekuci, už se nám dluh nenavyšuje? Děkuji moc J.

Dobrý den. Možnost úhrady exekuce formou splátkového kalendáře záleží na dobré vůli konkrétního exekutora, tj. pokud exekutor nepřistoupí na splátky, je to jeho rozhodnutí. Vy samozřejmě můžete plnit ve splátkách, ale neznamená to, že exekutor nemůže provést exekuci jiným způsobem. Pokud splácíte, dluh se Vám samozřejmě navyšuje o úroky z prodlení a náklady exekuce.