Návrh na splátky dluhu věřiteli - exekutor přesto přistoupil k exekuci, co dělat?

1 odpověď

Dobrý den.
Jelikož jsem byl jako žalobce u soudu neúspěšný byla mi uložena povinnost dle usnesení zaplatit zástupci žalované strany náklady aj. výlohy. Na výzvu tedy již oprávněného jsem reagoval dopisem ve smyslu žádosti o odklad případného exekučního nařízení z důvodu jednak podání dovolání a jednak dle § 54 o. s. ř. a § 451 odst. 1 o. s. ř.
Hned nato jsem pro jistotu poslal zástupci oprávněné návrh na odklad exekuce ve kterém jsem popsal skutečnosti a důvod. V dobré vůli jsem předpokládal, že tento návrh o odklad bude doložen k případnému exekučnímu petitu protože ve výzvě nebyla ani zmínka o tom, kdo bude tímto pověřen.

22.03.2014 dostávám exekuční příkaz na srážky ze mzdy, (ale dostávám 30 denní lhůtu k vyjádření plnění) dne 24.03.2014 posílám žádost o odklad exekuce a v neposlední řadě povolení splátkového kalendáře.

25.03.2014 zjišťuji, že mám exekučně zablokovaný (obstavený) bankovní účet. Je toto standardní postup exekutora když Exekutorská komora zveřejňuje něco o dohodách ale skutečnost je bohužel jiná.
Jak mám na postup exekutora reagovat?

Dobrý den. Pokud jste zasílal návrhy oprávněnému (nebo jeho zástupci) nelze předpokládat, že se exekutor s těmito návrhy seznámil a mohl na ně reagovat. Sám uvádíte, že jste v dobré vůli předpokládal, že tento návrh bude doložen k případnému exekučnímu petitu. Oprávněný zřejmě tyto návrhy hodil do koše a exekutor o nich vůbec nevěděl.