nabývání majetku po skončení insolvence

1 odpověď

Dobrý den,
Dotaz:
kdy mohu nabýt zpět svoji bývalou nemovitost bez možnosti, že by převod nemovitosti někdo napadl?
Jedná se o bývalou ideální 1 /2 velmi zdevastovaného RD na vesnici (tato 1/2 byla součástí zajištěného majetku věřitele a druhá polovina patřila mé bývalé ženě). Po celou dobu mám v nemovitosti trvalé bydliště a nyní mám v nemovitosti pouze nájemní smlouvu.
Informace: Mám v roce 2019 oficiálně ukončenou insolvenci. Moje podmínky ukončení insolvence byly sice splněny v roce 2017, ale soud rozhodl až v roce 2019. Insolvenční správce od doby splnění podmínek oddlužení nevyžadoval sice svoji odměnu, ale zůstala mu z pověření věřitele na prodej moje 1/2 ideální polovina RD, druhou 1/2 vlastnila moje bývalá žena (po neúspěšné realizaci prodeje RD v dražbě koupila po dohodě s věřitelem moji 1/2 moje bývalá žena). Nyní mám možnost tuto nemovitost odkoupit celou a zajímá mě lhůta kdy mohu nabýt nemovitost bez obav, že by byl prodej jakkoliv zpochybněn.

Pěkný den,

Pokud máte pravomocně skončenou insolvenci, nevidím problém v tom, abyste nabývál majetek.